شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير
فارسی
دسته بندی مطالب
مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزیر نیرو در ارومیه: خودداری از اسراف و صرفه جویی در مصرف از مفاهیم و گزاره های مورد اهتمام دین مبین اسلام است

مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزیر نیرو در سفر خود به ارومیه در برنامه اذان نغمه سی حضور یافت .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین علی یزدانپرست با حضور در برنامه تلویزیونی "اذان نغمه سی" که ظهر رو پنجشنبه از شبکه استانی آذربایجان غربی بصورت زنده پخش شد، با اعلام اینکه مسأله خودداری از اسراف و صرفه جویی در مصرف از مفاهیم و گزاره های مورد اهتمام دین مبین اسلام است، به ارائه توصیه هایی ارزشمند برگرفته از آیات قرآنی و روایات اهل بیت(ع) پرداخت .

وی افزود : غرق شدن در مادیات و روی آوردن به تجملات، از نمونه های بارز اسراف و از عوامل عمده آن به شمار می آید. بسیاری از افراد اگر به اندازه نیاز خود مصرف کنند، جایی برای کمبود و فقر در جامعه باقی نمی ماند با کمی دقت در این موضوع، به این نتیجه می رسیم که بسیاری از چیزهایی که مصرف می کنیم و یا تمایل به داشتن آنها را داریم، غیرضروری بوده و نبود آنها هیچ مشکلی را در زندگی ایجاد نمی کند، بدون اسراف هم می توان زندگی سالم و درستی داشت، به شرط آنکه ساده زیستن را بر هر چیزی ترجیح دهیم.

مسئول امور فرهنگی و دینی وزیر نیرو ادامه داد : اسراف کردن راهی برای گستردن دام های شیطان است زیرا اسراف موجب زیاده روی و نهایتا موجب زیاده خواهی می شود لذا باید به داشته های خود قانع باشیم و اجازه ندهیم تا اسراف کردن زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهد .

حجت الاسلام یزدانپرست گفت : خداوند متعال در قرآن مجید از اسرافکاران به عنوان «برادران شیطان» یاد کرده و همچنین در آیاتی دیگر فرموده است : «حق خویشاوندان، بیچارگان و در راه ماندگان را بپرداز و زیاده روی مکن که زیاده روی کنندگان، برادران شیطانند و شیطان نسبت به پروردگارش کفر ورزید».

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد : خداوند متعال حتی در خصوص انفاق کردن هم اجازه زیاده روی نداده است و ضمن اینکه بخشش را به اندازه توان اشخاص معین کرده است

ایشان در ادامه سخنان خود ابراز داشت : اسراف به هر شکل و در مورد هر کس مذموم است و به لحاظ اقتصادی هم خانوده ها را با مشکل مواجه میکند.

مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی و دینی وزیر نیرو از مردم میهن اسلامی خواست در شرایط فعلی که در محاصره اقتصادی دشمنان هستیم بیش از پیش، موضوع استفاده صحیح و منطقی از نعمات خداوند متعال بخصوص مصرف انرژی را سرلوحه خود قرار دهند .
تاریخ: 1397/10/13
تعداد بازدید: 225
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 04431104000
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه