شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
فارسی
دسته بندی مطالب
دوره آموزشی توجیهی نحوه اطلاع رسانی پرداخت الکترونیکی قبوض برق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی دوره آموزشی توجیهی نحوه اطلاع رسانی پرداخت الکترونیکی قبوض صبح امروز با حضور مدیران، مسئولین واحدهای خدمات مشترکین، سیمبانان قطع و وصل و کنتورنویسان نواحی خوی، نقده، سلماس، مهاباد، اشنویه، سردشت و نواحی چهارگانه ارومیه در محل شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد.

گفتنی است در این دوره آموزشی شاهرخ پاشاوند معاون فروش و خدمات مشترکین، موسوی مدیر دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان به عنوان مدرسین دوره ضمن بیان مزایای طرح ملی حذف قبوض کاغذی جزئیات روش های پرداخت صورتحساب مشترکین بعد از حذف قبوض کاغذی را تشریح کردند.

معاون فروش و خدمات مشترکین با اشاره بر 4 روش پرداخت قبوض کاغذی افزود: با حذف قبوض کاغذی مشترکین از طریق 4 روش تلفن همراه متصل به اینترنت، تلفن همراه، بدون نیاز به تلفن همراه ودفاتر پیشخوان یا ICT روستایی می توانند قبوض برق خود را پرداخت کنند. 

وی در ادامه به تشریح هر یک از روش ها پرداخت و عنوان کرد:پیوند پیامک اولین راه پرداخت قبض در روش تلفن همراه متصل به اینترنت است که این پیوند مشترک را به درگاه بانکی ارجاع می دهد و از آنجا مشترک می تواند قبض خود را پرداخت کنند، استفاده از اپ گوشی های هوشمند راه دیگر پرداخت با تلفن همراه می باشد که برای این منظور اپ های مختلفی مانند اپ های صنعت برق، سرویس های پرداخت و اپ های بانک ها در نظر گرفته شده است که مشترکین با ثبت شناسه قبض خود در اپ از صدور قبض جدید مطلع و از همانجا می توانند صورتحساب خود را پرداخت کنند.

پاشاوند ادامه داد: مراجعه به وبسایت www.saapa.ir و وب سایت شرکت توزیع و ورود به قسمت پرداخت صورتحساب یکی دیگر از راه هایی است که مشترکین می توانند با وارد کردن شناسه قبض، صورتحساب خود را بپردازند.

وی اضافه کرد: آندسته از مشترکینی که تلفن همراه هوشمند ندارند می توانند با شماره گیری کد دستوری #1521*733* و #1521*741* و دنبال کردن مراحل آن قبض خود را پرداخت کنند.   

معاون فروش و خدمات مشترکین در ادامه این دوره سایر روش های پرداخت قبوض جهت رفاه حال مشترکین را چنین تشریح کرد: افرادی که نمی توانند از خدمات پرداخت ذکر شده توسط تلفن های همراه هوشمند و ساده استفاده کنند می توانند ازدستگاه های ATM و POS برای پرداخت قبوض خود به این صورت که با مراجعه به ATM و انتخاب گزینه پرداخت قبوض قبض خود را پرداخت کنند و یا با استفاده از دستگاه POS و ثبت شناسه قبض بدهی علاوه بر دریافت بدهی نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند.

وی تصریح کرد: با وجود همه روش های الکترونیکی پرداخت قبوض که مشترکین می توانند در کمترین زمان و بدون نیاز به مراجعه حضوری به پرداخت قبوض خود بپردازند باز هم شرکت توزیع نیروی برق با پیش بینی برخی از مشکلاتی که برای افراد کهنسال و فاقد سواد کامپیوتری تدابیری اندیشیده که این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با اعلام شناسه قبض خود به کارگزار دفتر پیشخوان جهت پرداخت قبض خود اقدام کنند. 

پاشاوند در پایان سخنان خود اظهار کرد: مشترکین ساکن روستاها نیز که از طریق اپلیکیشن ها نتوانسته اند نسبت به پرداخت قبض خود اقدام کنند می توانند با مراجعه به ICT روستایی شناسه قبض را به کارگزار روستایی اعلام و قبض خود را پرداخت کنند.

*حذف قبض کاغذی گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال برای گذار به مدل جدید کسب و کار در صنعت برق

مدیر دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان مدرس دیگر این دوره حذف قبض کاغذی را گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال دانست و گفت: حذف قبض کاغذی گام موثر وزارت نیرو در اجرای برنامه تحول دیجیتال برای گذار به مدل جدید کسب و کار در صنعت برق می باشد.

وی اضافه کرد: طرح ملی حذف قبض کاغذی طرحی ارزشمند برای جلوگیری از اتلاف منابع و حفظ محیط زیست می باشد که یکایک ما در خانواده صنعت برق باید همه تلاش خود را در جهت پیشبرد این طرح سازنده انجام دهیم.

تاریخ: 1398/08/11
تعداد بازدید: 310
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 04431104500
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه