شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
فارسی
دسته بندی مطالب
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی: افزایش 30 درصدی هزینه خرید برق از دارندگان مولدهای خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در خصوص خرید برق از مولدهای خورشیدی گفت : خرید برق از مولدهای خورشیدی مختص مشترکین دو تغییر اساسی داشته و به شرکت های توزیع نیروی برق ابلاغ شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، اکبر حسن بکلو بیان کرد: این تغییرات شامل افزایش 30 درصدی هزینه خرید برق از دارندگان مولدهای خورشیدی و همچنین افزایش مجوز نصب مولد خورشیدی از میزان قدرت انشعاب به دو برابر قدرت انشعاب تا سقف 100 کیلوات است به عبارت دیگر اگر مشترکی دارای 5 کیلووات انشعاب برق باشد در بخشنامه قبلی جهت تولید برق و فروش آن به دولت به اندازه انشعاب یعنی 5 کیلووات می توانست سیستم خورشیدی نصب کند با بخشنامه جدید می تواند دو برابر انشعاب و به میزان 10 کیلووات سیستم خورشیدی نصب نماید ولی همچنان سقف نصب سیستم خورشیدی برای مشترکین برق تا 100 کیلووات پابرجا می باشد.

حسن بکلو خاطر نشان کرد: پیش از این نرخ خرید هر کیلووات ساعت انرژی تولیدی با مولدهای خورشیدی زیر 20 کیلووات به میزان 8000 ریال بود که این مبلغ با بخشنامه جدید به میزان 10 هزار و 400 ریال افزایش پیدا کرد، همچنین مبلغ خرید هر کیلووات ساعت انرژی تولیدی با مولدهای بالای 20 کیلووات تا 100 کیلووات نیز از مبلغ 7 هزار ریال به 9 هزار و 100 ریال افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: افزایش 30 درصدی هزینه خرید برق تولیدی از مشترکین باعث شده بازگشت سرمایه از 5 سال به 3.5 سال کاهش پیدا کند که نشان از هزینه اقتصادی سرمایه گذاری در این حوزه است.

* آپارتمان‌ها نیز امکان نصب مولد خورشیدی را دارند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اعلام کرد: در سال جدید سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران (ساتبا) دستورالعمل نصب مولدهای خورشیدی با استفاده از انشعاب عمومی آپارتمان ها را ابلاغ کرد که از این پس ساکنین آپارتمان‌ها نیز می توانند با استفاده از امتیاز انشعاب عمومی ساختمان نسبت به نصب مولد خورشیدی در پشت بام آپارتمان اقدام و تمامی ساکنان آن از منافع حاصل از فروش برق آن بهره برداری کنند.

حسن بکلو ابراز امیدواری کرد: با حضور افراد متخصص و دغدغه مند در سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران مسلماً روند توسعه انرژی های تجدیدپذیر سیر صعودی در کشور خواهد داشت.

وی در پایان گفت: امید است با همکاری سازمانها و ادارات مرتبط و سازمان ساتبا، بستر سرمایه گذاری واقعی در این حوزه فراهم شده و جایگاه استان از نظر سرمایه گذاری در این بخش بهبود یافته و شاهد جهش تولید برق در استان از انرژی های تجدیدپذیر خصوصاً انرژی خورشیدی با توجه به پتانسیل بسیار خوب استان باشیم.

#صنعت_برق_همیشه_بیدار

تاریخ: 1399/02/29
تعداد بازدید: 139
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 04431104500
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه