شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۹ يکشنبه ۴ آبان
فارسی
دسته بندی مطالب
با حضور وزیر نیرو انجام شد؛ افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه ارمغان هفته 22 پویش#هرهفته_ الف_ب_ایران

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی مراسم افتتاح واحد 1 بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه صبح امروز با حضور وزیر نیرو، استاندار آذربایجان غربی، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، مدیران عامل شرکت های صنعت آب و برق در استان و شرکت برق منطقه ای آذربایجان و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

رضا اردکانیان در این مراسم ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: هفته دفاع مقدس را پشت سر گذاشتیم و مقارن شدن هفته بیست و دوم پویش هر هفته الف_ ب_ ایران با هفته دفاع مقدس فرصتی است تا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ادامه دهنده راه آن‌ها باشیم.

* افتتاح 360 پروژه بزرگ در زمینه صنعت آب و برق با سرمایه گذاری 60 هزار میلیارد تومان کارنامه یکساله پویش #هرهفته_ الف_ب_ایران

وی ادامه داد: یکسال از راه‌اندازی پویش سراسری #هرهفته_ الف_ب_ایران می‌گذرد و در حالی این پویش یکساله می‌شود که با احتساب پروژه‌های افتتاحی امروز 360 پروژه بزرگ در زمینه صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه گذاری 60 هزار میلیارد تومان افتتاح شده است.

وزیر نیرو اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 250 طرح در قالب پویش #هرهفته_ الف_ب_ایران در سال 99 افتتاح می‌شود که تا به امروز 121 طرح از مجموع طرح های در نظر گرفته شده به بهره‌برداری رسیده‌اند.

اردکانیان خاطر نشان کرد: در آذربایجان غربی 195 پروژه در دست اجرا داریم که سرمایه گذاری انجام شده و در دست انجام برای این پروژه‌ها بالغ بر 11 هزار و 211 میلیارد تومان و مجموعا از پیشرفت 45 درصدی برخوردار هستند که امیدواریم تا پایان دولت دوزادهم تعداد قابل توجهی از این پروژه‌ها به اتمام برسد.

در ادامه این مراسم محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عملکرد مطلوب وزارت نیرو در این استان بیان کرد: وزارت نیرو از ابتدای دولت تدبیر و امید فعالیت مستمر و مفیدی داشته که بیشتر ثمرات این فعالیت‌ها را طی یکسال اخیر در پویش #هرهفته_ الفبایران مشاهده کردیم که پس از راه‌اندازی این پویش، پروژه‌های فاخری در سراسر کشور و استان‌ها افتتاح شده است.

* برخورداری 99.8 درصدی مردم آذربایجان غربی از نعمت برق

وی ضمن قدردانی از عملکرد مثبت وزارت نیرو در استان ادامه داد: علی‌رغم اینکه آذربایجان غربی در مواردی جزو استان‌های محروم محسوب می‌شود اما در حوزه برق و آب از متوسط کشوری بالاتر است و در حوزه برق 99.8 درصد کل استان از نعمت برق برخوردار هستند.

شهریاری اظهار کرد: راه‌اندازی پویش #هرهفته_ الف_ب_ایران در شرایط تحریم موجب شد برگ زرینی از سربلندی فرزندان ملت در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت شود.

طرز طلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در این مراسم عنوان کرد: عمده پروژه‌ها 2 ساله اصل و فرع سرمایه به سرمایه گذاران برمی‌گردد در حالی که هیچ پروژه‌ای در کشور وجود ندارد که سرمایه گذاری ارزی کرده و دولت بتواند در چنین زمان کوتاهی سرمایه را باز گرداند.

وی ادامه داد: هر سرمایه گذاری که زودتر پروژه خود را به اتمام برساند ما موظف به تامین نفت خام برای آن سرمایه گذار هستیم.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: صنعت برق کشور به افتتاح چنین پروژه‌هایی نیاز دارد خصوصا برای تامین برق سال آینده چرا که شرایط افزایش مصرف در زمان پیک بار تابستان سبب فشار به شبکه می‌شود.

میلانی مدیرعامل برق منطقه‌ای آذربایجان نیز تشریح کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون 28 پروژه با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد تومان افتتاح کردیم که این میزان به طور متوسط سالیانه 4 پروژه بزرگ را شامل می‌شود

تاریخ: 1399/07/09
تعداد بازدید: 210
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد .
کد پستی : 53114 -57156
اتفاقات برق: 121
شماره تماس:04431104500
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه