شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر
فارسی
دسته بندی مطالب
1396/11/16
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی: امروز هیچ عذر و بهانه ای برای استفاده غیر مجاز از برق در استان آذربایجان غربی وجود ندارد
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی به تشریح فعالیت های این شرکت در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر کیفی به مشترکین در استان پرداخت .
مهندس اکبر حسن بکلو تعداد مشترکین استان آذربایجان غربی را بالغ بر یک میلیون و دویست و هشت هزار مشترک توصیف کرد که از این تعداد 322 هزار مشترک روستایی را شامل می شود .
وی با بیان اینکه آذربایجان غربی جزو آن دسته از استانها در کشور بوده که عملیات برق رسانی در کلیه روستاهای بالای ده خانوار بر اساس آمار سال 95 انجام یافته است افزود: در حال حاضر تعداد معدود روستاهایی هستند که زیر ده خانوار بوده و ما در حال تهیه آمار این روستاها هستیم تا در آینده با بهره گیری از انرژیهای نو کار برق رسانی آنها را نیز در برنامه کاری خود قرار دهیم.
وی انرژی فروخته شده تا پایان آبان ماه سال جاری را بالغ بر 3 میلیون و 152 هزار مگاوات اعلام کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از 9.9 درصد رشد برخوردار است .
مهندس حسن بکلو با اشاره به موضوع استفاده غیر مجاز از برق و تصویب انشعاب برق غیر دائم برای خانوارهای فاقد انشعاب تاکید کرد امروز دیگر هیچ عذر و بهانه ای برای استفاده غیر مجاز از برق در آذربایجان غربی وجود ندارد.
وی اضافه کرد در این خصوص تاکنون بیش از 26 هزار و 500 مشترک ثبت نام نموده که از این تعداد در سه ماهه گذشته برای 5 هزار و 113 متقاضی انشعاب واگذار گردیده است .
ایشان تعداد چاه های دارای مجوز در استان را 26 هزار چاه خواند و گفت : از این تعداد 14 هزار و 700 چاه برقدار بوده و با برنامه ریزی های انجام شده کار تامین برق مابقی نیز که نزدیک به 12 هزار چاه را شامل می شود تا پایان سال 97 انجام خواهد شد.
مهندس حسن بکلو با عنوان اینکه شبکه های برق رسانی مانند رگهای خون در تمامی استان پخش بوده و کار تامین انرژی برق را انجام می دهند، یادآور شد در حال حاضر 28 هزار شبکه در سطح استان موجود است و شرکت توزیع نیروی برق این آمادگی را دارد هر لحظه از مشترکین جدید که درخواست انشعاب کنند برق آنان را تامین نماید.
وی تعداد پست های برق موجود در آذربایجان غربی را 18 هزار و 647 پست ذکر کرد و افزود : با توجه به وسعت استان اکثر پاسگاه های مرزی منطقه از نعمت روشنایی و سایر مزایای برق بهره مند بوده و امسال نیز توانستیم ده پاسگاه مرزی دیگر در استان را برقدار نماییم.
مهندس حسن بکلو به پروژه های شرکت توزیع نیروی برق استان که در ایام الله دهه فجر مورد بهره برداری قرار می گیرند اشاره کرد و با بیان اینکه بحث کمی توسعه را به پایان رسانده و امروز بیشتر به دنبال کیفی سازی خدمات هستیم گفت : در ایام الله دهه فجر 71 پروژه در بخش افزایش خدمات مورد بهره برداری قرار می گیرد .
وی با اشاره به اینکه امسال در راستای توسعه شهرستان ارومیه 410 مشترک جدید به تعداد مشترکین اضافه شده است، یاد آور شد قبلا در ارومیه کار تامین برق در سه امور انجام می شد که برای افزایش روند بهتر خدمات، افزودن دو امور دیگر در ارومیه در سال 94 در دستور کار قرار گرفت.
ایشان اضافه کرد : در این خصوص عملیات ساخت و تکمیل مدیریت توزیع برق ایثار به پایان رسیده و در شرف بهره برداری قرار دارد و مدیریت توزیع برق رودکی نیز که امسال عملیات ساختمانی آن به پیمانکار واگذار می شود در سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
مهندس حسن بکلو از سند چشم انداز شرکت بعنوان گامی مهم در جهت دستیابی به اهداف تعیین شده یاد کرد و افزود : بر اساس سند استراتژیک 1404، کاهش تلفات و خاموشیها و ارائه هر چه بهتر خدمات بصورت غیرحضوری در امورها از جمله برنامه های اولویت دار پیش بینی شده در سند چشم انداز می باشد .
وی رساندن میزان خاموشی ها به 107 دقیقه در سال برای هر مشترک و کاهش تلفات به 7 درصد را از اهداف مهم این سند یاد کرد و افزود : میزان تلفات غیر فنی در استان در سال گذشته 12.6 درصد بوده و پیش بینی ما در این خصوص کاهش این رقم به 11.8 درصد تا پایان سال جاری است.
مهندس حسن بکلو با اشاره به برنامه های در دست انجام این شرکت برای استفاده و بهره گیری از انرژیهای نو در سطح استان یادآور شد در سال جاری مجوز تولید 20 مگاوات برق در استان آذربایجان غربی صادر شده که یک مورد آن در هفته دولت در نقده کلنگ زنی شد و کلنگ دو نیروگاه دیگر از نوع گازی و خورشیدی نیز در ایام الله دهه فجر در مهاباد بر زمین زده می شود.
مهندس حسن بکلو استفاده از توان مراکز دانشگاهی و علمی در اجرای پروژه های تحقیقاتی شرکت را از جمله دیگر برنامه های شرکت توزیع نیروی برق استان در بخش تحقیقات و نوآوری برشمرد و افزود: در این خصوص 15 پروژه تحقیقاتی توسط شرکت توزیع برق استان با همکاری مراکز دانشگاهی در دست انجام است.
ایشان در این گفتگو با اشاره به قیمت تمام شده خرید برق برای شرکت توزیع برق استان یادآور شد قیمت تمام شده برق برای شرکت یکصدو بیست تومان بوده و این در حالیست که فروش هر کیلووات به مشترکین 852 ریال محاسبه می گردد .
مهندس حسن بکلو به تعمیر و نگهداری شبکه های برق در استان اشاره کرد و گفت : عمر شبکه بر اساس استاندارد سی سال بوده و سه درصد از اعتبارات نیز صرف تعمیر و نگهداری شبکه ها می گردد.
وی با بیان اینکه از نظر ما شبکه ای که کار برق رسانی را انجام می دهد فرسوده بشمار نمی آید یادآور شد: امسال 54 کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطقی که دارای ضعف ولتاژ بودند جایگزین شده است .
تعداد بازدید:
299
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 0443110
فاکس: 04433469133
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه