شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی: بهسازی شبکه برق 500 روستای آذربایجان غربی در طرح بهارستان تا پایان سال 1400 / 60 درصد پیشرفت فیزیکی طرح بهارستان در استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: در راستای اجرای طرح بهارستان شبکه برق 500 روستای آذربایجان غربی تا پایان 1400 بهسازی می‌شوند که تا امروز پیشرفت فیزیکی 60 درصدی را شاهد هستیم.  

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اکبر حسن‌بکلو ضمن تشریح جزئیات طرح بهارستان عنوان کرد: طرح بهارستان اردیبهشت ماه سال 1400 از سوی شرکت توانیر طراحی شد و در آن شرکت‌های توزیع برق در یک فرآیند 5 ساله شبکه برق را بهسازی می‌کنند که در همین راستا طبق این طرح شبکه برق 500 روستای آذربایجان غربی با اعتبار 410 میلیارد ریال، در قالب طرح بهینه سازی شبکه های برق روستایی (بهارستان) در سطح استان تا پایان 1400 بهسازی می‌شود. 

وی اضافه کرد: جابجایی و مقاوم‌سازی پایه‌های برق در معابر روستایی، تامین ولتاژ مطمئن مشترکین روستایی، اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها، اصلاح فرسودگی شبکه برق روستاهای مشمول طرح و توسعه شبکه و تامین برق متقاضیان جدید انشعاب از اهداف طرح بهارستان است که با نگاهی جامع و روستامحور در بازه‌های زمانی مشخص انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه توسعه و اصلاح و تقویت زیرساختهای روستایی سبب تسریع مهاجرت معکوس به روستاها و رونق گرفتن آن‌ها می‌شود.لذا طرح بهارستان، یکی از مهم‌ترین پروژه به منظور تقویت زیرساخت‌ روستاها محسوب میگردد.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی بیش از 2 هزار و 818 روستا دارد که از این تعداد 500 روستا سهمیه اعلامی توانیر برای بهسازی شبکه روستایی است که این شرکت علاوه بر 500 روستای معین شده در طرح بهارستان، تعدادی روستای دیگر را نیز مطابق برنامه خود بهسازی می‌کند.        

حسن بکلو بر جذب 100 درصدی اعتبارات و اجرای پروژه های بهسازی 500 روستای طرح بهارستان تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: تصمیم داریم با تلاش‌های جهادگران صنعت برق استان تاپایان سال 1400 کل روستاهای این طرح را بهسازی کنیم.

تاریخ: 1400/08/27
تعداد بازدید: 177
Powered by DorsaPortal